З вигляду гарні, миловидні рослини які не не суть жодної небезпеки. А насправді за ними криються опіки, рубці, сліпота і навіть смерть.
Що це?В чому небезпека і як з нею боротися?
Що за рослина?
Борщівник Сосновського , був завезений до нас із Кавказу для відновлення сільського господарства після війни. З часом вирощувати його перестали і він перекочував на узбіччя доріг, полів, звалищ ставши екологічною загрозою.
Рослина до 5 метрів у висоту, і суцвіттями до пів метра в діаметрі, з великим листям та потужним коренем, який сягає до 2 метрів в глибину. Це дворічна рослина, яка після цвітіння відмирає, але дає до 20 тисяч насінин, що швидко розносяться вітром, заселяють нові площі і пригнічують ріст інших рослин.
В чому небезпека?
Виглядає досить привабливо, але представляє справжню небезпеку для людини через отруйний сік який містить фурокумарин. При взаємодії з ультрафіолетовим світлом викликає важкі опіки 1-3 ступенів на шкірі людини, а при контакті з очима – сліпоту.
Як боротися?
Викошування не знищує борщівник, а навпаки сприяє розмноженню, тому що при цьому зрізається центральне стебло і відростають бокові квітконоси, значно потужніші та численніші, а кількість насіння збільшується в рази.
Викорінювати його можна тільки зрізанням кореня на глибині 15 см, або переорюванням.
Ефективним хімічним способом боротьби з борщівником є застосування гербіциду суцільної дії Федерал . Препарат має дві діючі речовини гліфосат та дикамбу. Гліфосат рухається по рослині та блокує ріст, а дикамба проникає вглиб до кореня та руйнує його.
Як застосовувати Федерал?
Обробку треба проводити коли висота рослини сягає до 50 сантиметрів і на ній достатньо листя для поглинання препарату, при відсутності опадів та температурі від 15 до 25 градусів.
50 мл препарату розчинити у 3 літрах води. Розчином добре обприскати рослину.
Через два тижні…
У відеоролику наглядно видно як виглядає борщівник через 2 тижні після обробки Федералом. Рослина повністю припинила свій ріст і засохла.