Проблема фітофторозу на городі виникає в багатьох людей…
Як з нею боротися на ранніх та пізніх стадіях?
Фітофтороз — грибкова хвороба пасльонових рослин, яка наймасштабніше вражає картоплю. Зараження поширюється на томати, перець, баклажани та інші пасльонові культури і навіть бур`яни.
Щоб запобігти зараження томатів фітофторозом, необхідно дотримуватись обов’язкових правил:
▪ підбирати для вирощування стійкі до фітофтори сорти та якісне насіння;
▪ ділянка для вирощування томатів, має бути максимально віддалена від насаджень картоплі та гарно освітлена;
▪ висадку томатів проводити з дотриманням достатньої дизтанції між рослинами та гарної вентиляції;
▪ у процесі росту томатів необхідно видаляти нижні листки, аж до рівня першої зав’язі, щоб уникнути контакту із ґрунтом та ураження грибком;
▪ обов’язково провести підв’язування рослин.
Пік зараження томатів фітофторозом відбувається у другій декаді червня.
Для боротьби з фітофторозом чудово підійде препарат Вальтер, який містить дві діючі речовини, кожна з яких виконує свою функцію.
Манкоцеб – блокує проростання спор коли вони потрапляють на поверхню рослини і зупиняє розвиток хвороби на ранніх стадіях зараження.
Металаксил – проникає в рослину і захищає з середини, зупиняє поширення хвороби та захищає новий приріст, сприяє збереженню врожаю.
Прилипач, який доданий до фунгіциду Вальтер, створює еластичну плівку та сприяє тривалій фіксації препарату на поверхні рослини.
Обробку Вальтером потрібно проводити 2-3 рази з інтервалом 7-14 днів, залежно від інфекційного фону.
При високій температурі і високій вологості кожні 7 днів.
25г препарату Вальтер розводимо в 5л води з розрахунку на одну сотку.
Ретельно оприскуємо всі частини рослини. Це все робимо за відсутності опадів, краще надвечір, щоб рослина не отримала сонячних опіків.
Щоб уникнути звикання патогену до діючих речовин препарату, бажано чергувати Вальтер з іншими мідь-вмісними препаратами. Препарати міді не руйнують сам патоген, але блокують проростання спор при їх повторному потраплянні на поверхню рослини.
Припинити обробку фунгіцидами потрібно за 2 тижні до збору врожаю. За цей час діюча речовина препарату розпадеться на поврхню і в середині рослини і ми отримаємо чистий і якісний врожай томатів.