Триста двадцять тисяч комах на одній капустині, справжня біда для огородника.
Вітаємо! Сьогодні зробимо «розбір польотів» білокрилки.
В останні роки на капусті активізувалася білокрила, ці комахи сидять під листям і висмоктують з нього сік, від цього рослини відстають у рості ,жовтіють а то й зовсім сохнуть.
Найочевидніша ознака появи білокрилки на капусті, помідорах та на іншій городині – хмарки маленьких білих комах які здіймаються в гору як тільки потривожиш рослину. Вивести цього шкідника дуже важко, адже з урахуванням усіх фаз розвитку на одну рослину припадає 320 тисяч екземплярів шкідників. Такого нашестя не спостерігалося більше 20 років.
Комахи ці дуже дрібні, їхнє тіло і обидві пари крил покриті борошнистоподібним восковим секретом. На нижній частині листа легко помітити велику кількість личинок.
Боротися з білокрилою дуже важко, тому в першу чергу необхідно дотримуватися усіх заходів,щоб попередити зараження цим шкідником:
▪при висаджуванні дотримуватися дистанції між рослинами для кращого їхнього провітрювання;
▪вчасно проводити підживлення, бо білокрила в першу чергу швидко знищує слабкі рослини;
▪виполювати бур’яни, періодично оглядати та вчасно обробляти рослини при зараженні білокрилкою.
Багато хто вважає,що перемогти білокрилку складно. Насправді потрібно пам’ятати, що хімічні засоби здатні знищити шкідника, тільки застосовувати їх потрібно правильно, а саме проводити повторні обробки.
Справа в тому, що хімічні препарати в основному діють тільки на дорослих комах і личинок, які живляться соками рослин. Яйця не харчуються,тому не вразливі. Через деякий час з них виходить нове покоління шкідників, а значить потрібна повторна обробка. Контактні препарати діють безпосередньо при потраплянні на шкідника.
Враховуючи те, що білокрила знаходиться на нижній частині капустяного листа , ідеально підходить препарат Інспектор,який має системну дію за рахунок найпопулярнішої діючої речовини імідоклоприд, яка всмоктується в рослину та через сік отруює білокрилу. Для кращого ефекту до розчинну додайте прилипач.
1 грам «Інспектора» розводимо на 8 літрів води.
▪обробку проводимо рано вранці ,при температурі не вище 25 градусів., щоб препарат не випаровувався дуже швидко і рослини не отримали сонячних опіків;
▪добре обприскуємо рослину з усіх сторін;
▪при потребі повторюємо знову.